تست کوپلر استاندارد

در این فیلم تست کوپلر استاندارد را مشاهده می‌کنید که در آن دو میلگرد رزوه‌کاری شده توسط یک کوپلر به همدیگر متصل شده‌اند و توسط یک دستگاه در معرض تست قرار گرفته‌اند. همانطور که مشاهده می‌کنید کوپلر سهند در این آزمایش هیچ آسیبی نمی‌بیند ولی میلگرد، استرس وارد شده را تحمل نمی‌کند و دچار آسیب می‌شود. 

این فیلم در حالت کلی یک دلیل دیگر از معدود دلایلی است که سازندگان و طراحان ساختمان‌ها و پروژه‌های بزرگ را ترغیب به استفاده از کوپلر در پروژه‌های عظیم و بزرگ می‌کند. زیرا علاوه بر پایین‌‌تر تمام شدن قیمت نهایی پروژه، کمک زیادی به مقاومت و استحکام سازه می‌کند..

فیلم بستن کوپلر

در این ویدئو تعدادی از کارگران را در محل پروژه مشاهده می‌کنید که مشغول بستن کوپلر شرکت اتصالات مکانیکی سهند به دو عدد میلگرد دارای رزوه هستند. این ویدئو به وضوح راحت بودن کار آرماتوربندی را نمایش می‌دهد و همچنین سبک بودن سازه در سازه‌هایی که از کوپلر استفاده می‌کنند واضح و آشکار است.

طولی در حدود 2 تا 4 متر از میلگرد حذف شده و به جای آن از یک کوپلر به وزن ناچیز استفاده می‌شود و این یعنی ورود تکنولوژی مدرن روز دنیا به صنعت ساختمان در ایران.

تست کوپلر پیچی

در این ویدئو نیز از کوپلر پیچی شرکت اتصالات مکانیکی سهند تست گرفته‌ایم و نتیجه آن را در فیلم روبرو منتشر کرده‌ایم. مقاومت کوپلر پیچی سهند از میلگردهایی که در بالا و پایین آن در فبلم بسته شده‌اند بیشتر است و این نشاندهنده آن است که اگر ساختمانی پس از ساخت دچار حادثه شد و در ساخت آن از کوپلرهای شرکت سهند استفاده شده بود، اگر احتمال شکستگی و آسیب دیدگی میلگرد وجود داشته باشد احتمال آسیب دیدگی و شکست کوپلر وجود ندارد و این یعنی مقاومت و پایداری سازه.

تست کوپلر جوشی SWR

کوپلرهای جوشی آرماتور قابلیت جوشکاری مستقیم بر روی آرماتور را داشته و از استحکام قابل قبولی برخوردار است.این کوپلرها در مواردی که آرماتور انتظار کوتاه‌تر از حد انتظار است قابل استفاده بوده وو می‌توان آن را با کوپلر پیچی جایگزین کرد.

در این تست هم مانند سایر تست‌ها شاهد استحکام بالای کوپلر سهند هستیم و این نشان می‌دهد قدرت و استحکام کوپلر سهند از آرماتور بالاتر است و در جایی‌که آرماتور از پایین کوپلر دچار بریدگی می‌شود کوپلر سهند با قدرت سر جای خود باقی می‌ماند.

تست کوپلر انتهایی

این کوپلر جایگزین خم انتهای آرماتور می‌گردد و تراکم آرماتور را در اتصال تیر به ستون کاهش می‌دهد. این کوپلر هم مانند باقی انواع کوپلر منجر به سبک‌تر شدن وزن سازه می‌شود.

در این آزمایش خواستیم مقاومت آن را در برابر استرس بسنجیم و همانطور که در فیلم قابل مشاهده است میلگرد متصل به آن دچار بریدگی می‌شود ولی کوپلر سالم می‌ماند و این نشان از مقاومت بالای کوپلر ساخته شده توسط شرکت سهند است.

دانلود نتایج تست‌ها، مقالات و آیین نامه‌ها

تست کوپلر استاندارد