شرکت اتصالات مکانیکی سهند به عنوان بنیانگذار اتصالات مکانیکی آرماتور در ایران همواره تلاش دارد تا با طراحی و ارایه محصولات جدید گامی در جهت رفع مشکلات صنعت ساختمان بردارد. شرکت اتصالات مکانیکی سهند در کنار تولید محصولات متنوع، مطابقت محصولات تولیدی این گروه را با آیین نامه بتن ایران مقررات ملی ساختمان،ACI ،UBCو BS مد نظر داشته و در این راستا موفق به اخذ تاییدیه از  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گردیده است. همچنین دریافت گواهینامه جامع مدیریت IMS مشتمل بر گواهینامه هایISO 14001 ، ISO 9001 و OHSAS 18001 بیانگر تضمین کیفیت تولیدات شرکت اتصالات مکانیکی سهند میباشد.

شرکت اتصالات مکانیکی سهند از اولین روزهای ارایه محصولات خود همواره سعی نموده است با تولید محصولات کیفی اعتماد مصرف کنندگان ایرانی را نسبت به محصولات داخلی افزایش دهد و خوشبختانه در این مسیر موفقیت های زیادی کسب نموده است. استفاده از محصولات سهند در انواع پروژه های ملی و استانی  و کسب اعتماد متخصصین صنعت ساختمان به این محصولات در نتیجه تلاش و کوشش تمامی پرسنل شرکت اتصالات مکانیکی سهند حاصل گردیده است. چرا که ارتقاء  مداوم کیفیت، رضایت مشتری و تولید محصولات متنوع و جدید جزو خط مشی اتصالات مکانیکی سهند می باشد، لذا امیدواریم با تداوم این خط مشی همواره به عنوان یک یاور قابل اعتماد در کنار متخصصین صنعت ساختمان باشیم.          

   ماشین آلات رزوه کاری شرکت اتصالات مکانیکی سهند پس از طراحی و ساخت ، موفق به کسب گواهی ثبت اختراع شده اند. رزوه کاری انتهای آرماتور توسط این دستگاه انجام گرفته و پروسه رزوه کاری نه به روش براده برداری بلکه به روش کار مکانیکی انجام می گیرد که در نتیجه ، استحکام محل رزوه شده در حد  استحکام آرماتور باقی می ماند. عمل رزوه کاری در کمتر از یک دقیقه انجام ميگيرد و بطور ميانگين هر دستگاه توانایی انجام  350 رزوه در یک شیفت کاری را دارد .

   رزوه ایجاد شده از نوع مستقیم می باشد ، اين نوع رزوه حداکثر استحکام را تامین می کند. پس از انجام رزوه کاری با استفاده از یک درپوش محافظ رزوه ایجاد شده در  برابر صدمات احتمالی محافظت می گردد. تولیدات شرکت اتصالات مکانیکی سهند مطابق با نوع دوم   ACI 318 می باشد. این نوع وصله مکانیکی (شامل کوپلر و آرماتور) علاوه بر تحمل حداقل استحکام برابر  1.25Fy  توان تحمل تا استحکام نهایی مشخصه میلگرد را دارد ، لذا با قید صراحت در آیین نامه فوق الذکر استفاده از وصله های مکانیکی نوع دوم در هر موقعیت از سازه مجاز می باشد. 


   یکی از مهمترین سیاستهای کاری شرکت سهند در راستای تضمین کیفیت محصولات این است که خدمات رزوه بدون کوپلر و فروش کوپلر بدون رزوه امکانپذیر نمی باشد و بایستی کوپلر تولیدی سهند حتما” بر روی رزوه ایجاد شده توسط ماشین آلات و اپراتور سهند صورت گرفته باشد .
استفاده از محصولات متنوع شرکت سهند در بیش از دهها پروژه ملی و استانی و صدها پروژه عمرانی و ساختمانی در سراسر کشور عزیزمان باعث مباهات و افتخار مجموعه سهند می باشد .